מלא/י פרטים:
          

בוא/י איתי לטיפול זוגי

זוגיות הינה התא הבסיסי ביותר של החיים, שמספק לחברים בו יציבות נפשית וכלכלית לאורך זמן, ויוצר ילדים בשביל העתיד. משום כך חיוני כל כך שטיפול או ייעוץ זוגי ייתן תוצאות. טיפול זוגי טוב יכול להציל משפחה שלמה.
אדם שאין לו זוגיות עשוי להרגיש לעיתים כמו עלה נידף, אולם גם זוגיות כושלת עלולה להפוך את החיים למדכאים מאד. יש אפילו חוקרים, שקושרים בין מחלת הסרטן לבין עניינים לא פתורים בזוגיות, כאלה שלא מדברים עליהם. כאילו שתא מסוים בגוף מגשים משאלה נסתרת "לפרק את החבילה" ולנהל חיים עצמאיים משלו. הוא מתחיל להתרבות ולהתחלק ללא הפסקה וללא שום תיאום, כאילו שהוא מתעקש להשיג לעצמו את החופש שהאדם לא קיבל בתוך הקשר הזוגי.
בקשר בריא צריכים שני בני הזוג לפתור את אי ההסכמות שלהם בעצמם, אולם אם אין כך הדבר, מתחילים להצטבר משקעים כואבים, אי הסכמות שלא נפתרו מעולם, ורגעים שקשה לסלוח עליהם ורק ייעוץ או טיפול זוגי יכול אז להציל את המצב.
עם הזמן אנשים מתפשרים על "זוגיות מספיק טובה", ומשתמשים בביטוי "שרק לא יהיה גרוע יותר". באין פיתרון טוב, כל אחד מבני הזוג "מצמצם" את עצמו כדי להצליח לשמור את הזוגיות שלמה מבלי "להתנגש" בבן הזוג השני. כאשר אדם "מצמצם" את עצמו, הוא מרגיש מן הסתם מדוכא. ובחברה שלנו, ייתכן שאיש המקצוע לא יחפש עבורו את הסיבה לדיכאון, אלא רק ימצא סימני "דיכאון", וירשום לו תרופות נגד דיכאון.
אנשים טובים מדכאים ומצמצמים את עצמם בשביל "להסתדר" עם אחרים, וכך הופכים את עצמם למאוד חולים.
הייתה לי פעם מטופלת, שהפסיכולוגית בטיפול הזוגי הציעה לה לטפל ב"דיכאון" שלה באמצעות תרופות, ולא ראתה, שהמטופלת בעצם דיכאה את עצמה, בתיקווה לקבל פחות הערות פוגעות מבן זוגה. למרבה המזל המטופלת הטילה ספק בהמלצה ליטול תרופות, וכך הגיעה אלי.
כאשר שני בני הזוג באמת רוצים פיתרון ניתן לקבל תוצאות מרהיבות בטיפול או ייעוץ זוגי. כאשר שני בני הזוג מסכימים לקחת אחריות על טעויות העבר, נוצר שינוי מרהיב ביחסים שלהם. אי ההסכמות מתפוגגות, והאהדה ביניהם עולה לשחקים.
אולם כאשר רק אחד מבני הזוג מוכן ורוצה לקחת אחריות, אני מדריך את הראשון כיצד להתנהל מול השני, והתוצאות לא מאחרות לבוא. כאשר בן הזוג שפנה אלי לוקח אחריות על החלק שלו, גישתו של בן הזוג השני עשויה להשתנות לטובה. יש לא מעט מקרים שבהם אין פרטנר לשיפור או לצמיחה משותפת. זה לא נדיר, לצערי, שאין שם מישהו שמוכן לקחת אחריות על המילים שלו, על המעשים או המחדלים שלו. במקרה כזה המטופל יצטרך לשקול את צעדיו בחכמה, ולעיתים להציל את עצמו או את ילדיו באמצעות פירוק הזוגיות, אולם תמיד מתוך ניקיון כפיים ושלמות אישית.
לסיכום: זו זכות גדולה להציל את התא המשפחתי או החברים בו באמצעות טיפול זוגי, כיון שעתידן של נפשות רבות תלוי בכך, זו גאווה וסיפוק גדול להצליח בזה.
אל תהססו להיעזר בי בנושא כה חשוב!
אילן סלומון,
יועץ, מטפל ורוקח
ilansalom@gmail.com
054-5481939
 
אילן סלומון | טיפול טבעי לנפש, לפני שנוטלים תרופות | 054-5481939 | ilansalom@gmail.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים