מלא/י פרטים:
          
היכן משיגים שמחה ואושר?/ אילן סלומון

היכן משיגים שמחה ואושר? בבית קפה? במסעדה טובה? בסרט? בחופשה מהעבודה?
ללא ספק השגנו כאן הנאה רבה, אבל האם השגנו אושר?
אושר, כפי הנראה, מושג כאשר אנחנו מגשימים את השאיפות שלנו.
להגשים שאיפות? הרי לעיתים נדרשת לכך עבודה קשה ומיוזעת...ללא כל הנאה!
האם ייתכן שכדי להשיג אושר נדרש מאיתנו לעיתים דוקא להימנע מהנאות או ריגושים, ושאלה דווקא עלולים להפריע לנו מלהשיגו?

הנה דוגמא:
ראו את אותו בחור שקם בבוקר ומבטיח לארוסתו שהבוקר יבקש העלאה במשכורת מהבוס שלו.
באוטובוס לעבודה הוא מתיישב במקרה ליד בחורה ידידותית ומחליף איתה מספרי טלפון. כשהוא מגיע לעבודה הוא לא יכול להתאפק ומתקשר אליה. כאשר הבוס מגיע הוא כבר שקוע עמוק מדי בשיחות עם הבחורה החדשה שהכיר, וכמובן שלא מבקש את ההעלאה במשכורת.
אחרי שבועיים הוא מוצא עצמו ללא ארוסה, ללא עבודה ועם בחורה שמנהלת רומן מקביל עם גבר נוסף.
הבחור סטה מהשאיפות המקוריות שלו. הוא אולי הרגיש פרפרים בבטן, ריגוש או הנאה רגעית, אבל האם השיג שמחה או נגע באושר?
סטייה כזו הרי הובילה אותו בודאות לתחושות של כאב, חרטה ואובדן

מסתבר שישנם כללים הגיוניים, ששומרים עלינו שלא ניסטה מן הדרך. כשאנחנו מקפידים עליהם אנחנו יכולים להגשים את שאיפותינו ולגעת באושר.

מי לא מכיר את ספר הילדים "פינוקיו", שהוא ראשית לכל יצירה חינוכית ממדרגה ראשונה. פינוקיו היה בובת עץ חסרת ידע וניסיון חיים כמו כל ילד של ימינו. הוא לא היה רע, אבל מחוסר ידע עשה שגיאות. הוא השתמט מבית הספר, ולא ידע במי מותר ובמי אסור לבטוח. לכן הושפע בקלות מפרחחים ורמאים, שגרמו לו לסטות מאד מהכללים שמבטיחים הצלחה בחיים. אותם כללים שהחברה הסכימה עליהם, כדי שאנשים שמקיימים אותם יוכלו להסתדר זה עם זה ולבטוח זה בזה. זה כמעט עלה לו בחייו.

בתור בובת עץ לא היה לפינוקיו מצפון, והוא לא הבין שכדי להסתדר עם אחרים הוא חייב להתחשב בהם. הצרצר, שהיה בעל מצפון, ניסה ללא הרף להזכיר לו את הכללים ולהחזירו לדרך הישר. בסוף הסיפור פינוקיו מתקן את דרכיו, וכפרס הוא הופך להיות ילד אמיתי. ילד אמיתי עם מצפון, שכעת יכול סוף סוף להרגיש אושר.
הדרך היחידה, שאני מכיר, לגדל ילדים מאושרים היא להיות הצרצר שלהם, להזכיר להם ללא הרף לנהוג על פי הכללים שבני האדם הסכימו עליהם. אם יפעלו על פיהם, לא יסטו משולי ה"דרך אל האושר", ורק כך יגיעו בביטחה למחוז חפצם, יהיה אשר יהיה.

 
"תהיה בנאדם"!!!  מה זה אומר?
זה אומר: תהיה מישהו שאפשר לסמוך עליו, ושבטוח לחיות בחברתו. שמירה על כללי המשחק ההוגנים, שקבעו בני האדם, לא אמורה להיות חובה שנכפית על האדם, אלא זכות מותרות שאדם נבון יכול להחליט להעניק לעצמו. ההחלטה לקיים את הכללים האלה מאפשרת לאנשים להרגיש שיש להם חלק בקבוצה, שהם משתייכים לתא המשפחתי ולחברה בכללותה.

כדאי לכולנו, שגם הורים, מורים, חברים וכמובן נבחרי הציבור ייבחנו על פי הקפדתם על כללים אלה. יחסי שכנות טובה בין קבוצות אינם אפשריים אם מנהיגים לא יתנו דוגמא אישית כזו. ורק אלה שיעשו זאת תחילה יצליחו להביא גם את שכניהם להשתנות לטובה.

הסרטונים הבאים מבוססים על פרקי ספרון שנקרא: "הדרך אל האושר- מדריך הגיוני לחיים טובים יותר". אוסף כללים אוניברסליים שליקט וניסח ל. רון האברד. הספרון מכיל 21 כללים כאלה. זהו ניסיון לנסח כללים שיוכלו לשמש הורים ומחנכים וגם ילדים בכל חברה אנושית.

 
להלן תשדירים קצרים הממחישים כמה מהכללים:
אילן סלומון | טיפול טבעי לנפש, לפני שנוטלים תרופות | 054-5481939 | ilansalom@gmail.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים