מלא/י פרטים:
          
גמילה יעילה מסמים, אלכוהול או תרופות
בגמילה מסמים בארץ מחליפים את הסמים בתרופות ממכרות. זוהי "גמילה ללא גמילה"!

זהו תמליל דברי בפינה השבועית שלי בתכנית הבוקר של רדיו "קול הים האדום" בתאריך 25.3.14 :
"היום בחרתי לדבר על נושא הרבה יותר נפוץ ממה שמקובל לחשוב: התמכרות לסמים או תרופות.
אנחנו חיים בחברת שפע, שמוצפת בסמים. היום קל מאד להשיג כל מיני סמים שיגרמו לנו לתחושות של שחרור, של הקלה, של התאווררות. חומרים ש"כאילו" משכיחים את הצרות.
 
בתור ילדים, כשרצינו משהו מתוק היינו מתגנבים לעץ התות של השכנה. היום בכל קיוסק כל נער ונערה יכולים להשיג כמויות בלתי מוגבלות של שוקולד, קפה, סיגריות, משקאות אנרגיה ועם קצת יותר מאמץ גם בקבוקים של אלכוהול. הוסיפו לזה סדרות טלוויזיה פופולריות שהגיבורים שלהם מעשנים נרגילות וסמים. הוסיפו סמי פיצוציות, כמו נייס גאי, שנמכרים בארץ באופן חופשי בתור, כאילו, קטורת. הוסיפו לזה תרבות של בילוי במועדונים ומסיבות טראנס שבה צעירים ומבוגרים צורכים סמי מועדונים, אקסטזי ו LSD. המריחואנה קיבלה שם יפה: קנביס רפואי, וגייסו כל מיני סלבס חשישניקים לטעון שהיא בעצם "מלכת הבריאות". אני מעריך ש-80 אחוזים מהנוער היום מתנסים בסמים עוד בבית הספר, ואסור לשכוח את תעשיית האבחונים בבתי הספר, שהופכת כל שנה עשרות אלפי ילדים בישראל לצרכנים קבועים של ריטלין קונצרטה ואטנט. כשהם גדלים הם גם משאילים את הרטלין לחברים שלהם לפני בחינות ולהסנפה במסיבות.
 
התוצאה: חיילים מסוממים, סטודנטים מסוממים, הורים מסוממים, מורים מסוממים.
כל החומרים האלה הם חומרים שומניים שמצטברים במערכת העצבים וגורמים לאינספור השפעות גרועות וכמובן להתמכרות דווקא בגלל שהם לא מצליחים לצאת מהגוף, ונשארים בו למשך שנים.

מהו הנזק: חלק לא מבוטל מהאנשים שנוטלים חשיש וגראס באופן קבוע, "מתחרפנים" לגמרי. אני מדבר על אנשים שמקבלים התקף פסיכוטי ו"יוצאים מהמשחק". במקרה הטוב הם מקבלים התקפי חרדה, ואז הפסיכיאטר ממילא כבר מספק להם סמים פסיכיאטריים.
 
אלה שהבינו שטעו, מנסים לעבור גמילה מסמים ולרוב נכשלים, לכן הם הולכים לרופא, מקבלים ממנו וליום או סם ממכר אף יותר, קלונקס, ומתמכרים אליו. אלה שנכנסים למרכזי הגמילה מסמים של משרד הבריאות, מגלים בתדהמה שכל מה שיש להציע להם אלו תחליפי סמים (שהם סמים ממכרים לא פחות) מתדון (אדולן) או סבוטקס או תרופות אנטי פסיכוטיות חזקות. הם נוטלים תחליפי סמים בבוקר, ותחת השפעתם נוסעים אל בתי הספר, מעבירים הרצאות ומספרים לתלמידים שהם נקיים מסמים בעוד שהם מכורים לחלוטין לתחליפי סמים שחברות התרופות מספקות להם, ומרוויחות מהן הון עתק על חשבון משלם המיסים".
  
 

 

Go Back  Print  Send Page
אילן סלומון | טיפול טבעי לנפש, לפני שנוטלים תרופות | 054-5481939 | ilansalom@gmail.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים