מלא/י פרטים:
          

הכאבים נעלמו ללא תרופות

פנה אלי גבר שנמצא בתפקיד מאד בכיר. הוא סבל מכאבים קשים בזרועו ונטל תרופות נגד כאבים.
זה קרה בעקבות חבלה בזרוע (מנפילה) שקרתה בעברו, אולם אז היה נראה שהזרוע החלימה.
כשנה לאחר החבלה אביו נפטר. הוא לקח את זה מאד קשה, וכמה ימים אחר כך, הכאבים של הנפילה הופיעו פתאום שוב בזרועו בעוצמה אדירה. בפגישתנו הראשונה נתתי לו כמה תוספי מזון, והוא ירד לגמרי מהכדורים נגד כאבים.
בפגישה השנייה ביקשתי ממנו לספר לי על הזמן שבו הודיעו לו על מות אביו. הוא תיאר זאת במפורט תוך שהוא בוכה, ועזרתי לו לפרוק את כל המטען הרגשי שהיה קשור בזה, עד שהרגיש הקלה.
בפגישה הבאה ביקשתי ממנו לספר לי את כל פרטי הנפילה, שבה נחבלה זרועו, עד שכל ההלם, שהזרוע ספגה מהטראומה הזו, השתחרר גם הוא. הייתה לו הקלה ניכרת, אולם הכאבים עדיין לא חלפו לגמרי.
בפגישה הבאה שאלתי אותו אם יש משהו מזיק שעשה למישהו אחר והסתיר אותו.
הוא סיפר לי שבגד באשתו לפני כמה שנים, ולא חשף זאת בפניה, ושהוא מרגיש מאז מאד רע עם זה, ולא סיפר על כך מעולם לאיש. ביקשתי ממנו לספר לי את המקרה באופן כזה, שגרם לו לראות את כל הנזק שגרם לזוגיות שלו כדי שיוכל לקחת אחריות על המעשה.
לאחר שסיפר לי את כל השתלשלות המקרה, קרה משהו שהוא הגדיר כנס:
 פתאום, ברגע אחד, כל הכאב, שהיה לו, כאילו זרם החוצה מן הזרוע, ונעלם באופן מוחלט. פניו האירו, והוא כמעט לא האמין למה שקרה! הוא סיפר, שהבין כעת, שכיון שעשה מעשה כל כך חמור כנגד אשתו, הרגיש צורך לייסר את עצמו, ולכן כאילו החזיק בכאב שבזרוע, ומנע ממנו להשתחרר. הוא החליט לפצות את אשתו על כך (גם אם לא יספר לה, כדי לא לקלקל את יחסיהם), וכך יתקן מבחינתו את מה שעולל לה.
כך עזרתי לאדם בארבע פגישות להיפטר מכאבים חזקים בזרוע באמצעות טיפול בנפשו ותוספי מזון, וללא תרופות, והחזרתי לו את האחריות לגבי הזוגיות שלו.
מסתבר שחבלות וטראומות משאירות צלקות בנפשנו, ושאפשר לשחרר אותן באמצעות מיומנות וטכניקה מסוימת של הקשבה.
אבל נס גדול יכול לקרות גם כאשר אדם משתחרר מן הדברים המזיקים שעשה לאחרים, ולוקח עליהם אחריות. צריך אומץ כדי לעשות את זה, אבל התוצאה היא לא פחות מהצלת חיים!
ואין בעיני סיפוק גדול מזה!

אילן סלומון
מטפל, יועץ ורוקח
ilansalom@gmail.com
 
 

 

 


Go Back  Print  Send Page
אילן סלומון | טיפול טבעי לנפש, לפני שנוטלים תרופות | 054-5481939 | ilansalom@gmail.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים