מלא/י פרטים:
          
כלים לשיפור התנהגות
אילן סלומון, מאמן אישי

כדי להצליח לשפר התנהגות של ילדים צריך שילדים שרוצים לעבוד איתם יהיו נוכחים.
זה שהגוף שלהם נמצא מולנו לא אומר שהם באמת נוכחים. 
ישנם אינסוף רגעים בשיעור שבהם הילד יושב על הכיסא בכיתה אבל הוא אינו באמת נוכח כי הוא לא באמת עוקב אחר המתרחש בה.
לכן התרגיל הראשון שעושים עם ילד שרוצים לשפר את התנהגותו מאמן אותו להיות נוכח ולהישאר נוכח, ורק כאשר הוא מצליח לבצע את התרגיל בהצלחה ובהתמדה לאורך מספיק זמן הוא עובר את התרגיל.
כאשר ילד נוכח הוא יכול להתחיל להתאמן בתרגילי תקשורת מדורגים שבכל אחד מהם הוא צריך לתרגל עד שהוא מצטיין ומקבל רשות לעבור לתרגיל הבא.
תקשורת היא כמו מסירת כדור. אם, לפני המסירה, אני מכוון היטב, ומוודא שהאדם השני מוכן לקבל את הכדור, הכדור יגיע לידיו בהצלחה. כעת זה מתחלף- זה שקיבל, כעת מוסר את הכדור לזה שקיבל ממנו.
ישנם אנשים שאינם נמצאים בתקשורת טובה עם הסביבה. הם זורקים את הכדור לפני שהאדם השני מוכן לקבל אותו, ומכוונים לפניו במקום לידיו - האדם השני לא יחשיב את זה להתנהגות נאותה.
לכן ילד, שיפר את הכללים שהוגדרו, וזה לא משנה אם היו הגיוניים או לא, ייחשב שלא התנהג כראוי.
כאשר מאמנים ילדים להיות יותר מתואמים בתקשורת המילולית שלהם איתך (המאמן), ועושים זאת כמובן ברוח של משחק מהנה, הם מתרגלים לדייק כאשר הם מתקשרים עם אחרים, זה הופך אותם ליותר "ידידותיים לסביבה".
למעשה תקשורת שמתואמת עם אחרים הופכת להיות טבע שני שלהם. 
השלב הבא בשיפור התנהגות קשור לכוח הבחירה. 
ילד יכול לבחור להתחשב בכללים ובאנשים שסביבו ויכול לבחור לא להתחשב.
כאשר עוזרים לילדים לקבל מספיק דוגמאות של התוצאות של התנהגות מתחשבת לעומת התנהגות לא מתחשבת הוא יכול לקבל החלטה לנהוג בדרך מתחשבת יותר, לא בגלל שהיא נכפית עליו, אלא בגלל שהוא מצליח להבין שהיא פועלת בעצם לא רק לטובת האחרים לא גם לטובתו.
כמעט שלא ניתן לבצע את החלק הזה עם ילדים לפני שהם מסיימים את התרגול של תרגילי התקשורת, כיון שרק אז הם באמת נוכחים ונמצאים בתקשורת מלאה עם המאמן.רק אז הם יכולים להבין באמת את נושא הבחירה ולקבל את ההחלטה הנכונה הזו באופן שייתן להם סיכוי אמיתי להצליח בחברת אחרים.
אשמח לעזור לעבור עם ילדים את המסלול החשוב הזה בהצלחה!

אילן סלומון
ilansalom@gmail.com
054-5481939


אילן סלומון | טיפול טבעי לנפש, לפני שנוטלים תרופות | 054-5481939 | ilansalom@gmail.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים