מלא/י פרטים:
          
"ביקורוקח" לגיל הזהב
רוקח ומטפל מנוסה מסייע להפחית תרופות, להקל כאבים ולשפר מצב רוח
 
רישום יתר וצריכת יתר של תרופות בגיל הזהב
הרפואה המודרנית מצליחה להאריך חיים בזכות ניתוחים חדישים ותרופות מצילות חיים, אולם בהשפעת חברות התרופות מתקיים רישום יתר מופרז וצריכה מופרזת של תרופות רבות, בייחוד אצל קשישים. כתוצאה מכך נגרמים שיבושים ונזקים, שמובילים את הרופאים לרשום תרופות נוספות וחוזר חלילה. התוצאה: הידרדרות גופנית ונפשית: עייפות, חולשה, דיכאון, פגיעה זיכרון, ועוד. ישנם חוקרים אשר סוברים שאחד הגורמים הנפוצים לשכחון (דמנציה) בגיל מבוגר הינו הנזק המצטבר משימוש של שנים בכדורי שינה. הטיפול המתבקש במצב הזה יהיה הפחתה מסויימת, אחראית ושקולה בתרופות, שתלווה בתמיכה מקצועית טובה.
 
קבלו ייעוץ להפחתת תרופות 'מיותרות'
הפחתת תרופות מיותרות צריכה, כאמור, להיות זהירה ואחראית, ומתואמת עם הרופא המטפל.
כאשר מפחיתים תרופה 'מיותרת', תוצאות הבדיקות לא אמורות להשתנות.
דוגמאות לתרופות שניתן להפחית:
תרופות ללחץ דם, סותרי חומצה, ברזל, תרופות לכאבים בחזה, תרופות לדילול דם, תרופות להרגעה וכדורי שינה,תרופות לחרדה ודיכאון, תרופות לשיכוך כאבים ועוד.
הפחתת תרופות מצליחה כאשר היא מבוססת על ניתוח נכון של ההיסטוריה הרפואית והבדיקות הרפואיות. היא עשויה להצריך גם שינויי תזונה מתאימים, תוספי תזונה חיוניים, אימוץ הרגלי חיים משפרי בריאות וטיפולים מייצבים מתחום הרפואה המשלימה. במחקר שהתפרסם בארץ לפני כמה שנים, ובוצע על ידי ד"ר דורון גרפינקל, התברר שהפחתת תרופות מיותרות צמצמה בקרב קשישים במחלקות סיעודיות בפרדס חנה את מספר האשפוזים ומספר מיקרי המוות השנתיים, ותרמה לעירנות, למרץ ולמצב רוח משופר אצל המטופלים.
 
הפחיתו נזקי תרופות באמצעות ויטמינים ומינרלים חיוניים
לאחרונה יצא בישראל בהוצאת 'פוקוס' הספר: 'האמת על התרופות', מאת הרוקחת האמריקאית סוזי כהן. הספר חושף את העובדה שתרופות רבות "שודדות" מן הגוף ויטמינים ומינרלים חיוניים או מפריעות לספיגתם. כאשר מספקים את הויטמינים והמינרלים החסרים, מתרחש שיפור כללי בבריאות. הספר מסביר כיצד שימוש יעיל ובטוח בתוספי תזונה יכול להפחית את הנזקים שהתרופות גורמות ולכן, גם את הצורך בהן וכך לסייע להפחית את כמותן.
 
הפחיתו תלות הקשיש בתרופות משככות כאבים או התמכרותו להן
משככי כאבים מהווים נתח נכבד משוק התרופות העולמי. הסיבה לכך היא שמשככי כאבים רבים גורמים לתלות ואף להתמכרויות, ולכן יש נטייה לצרוך אותם למשך תקופות ארוכות ואף לכל החיים. התמכרות למשככי כאבים מתחילה מנטילת תרופה תמימה רק כדי להיפטר מכאבים שהופיעו, אולם תוך זמן קצר הופכת לנטילה יומיומית קבועה, שיכולה להימשך שנים ארוכות, כדי למנוע באופן קבוע מהכאבים המייסרים מלהופיע. התמכרות למשככי כאבים נפוצה כיום מאד בקרב מבוגרים וקשישים, וגורמת סבל עצום ופגיעה קשה בבריאות ובאיכות החיים שלהם ושל הסובבים אותם.
רוב התרופות משככות הכאבים מכבידות על הכבד, עלולות לפגוע בתפקודי הכליה ורבות מהן גם פוגעות בדפנות הקיבה ועלולות לפצוע אותן ולגרום לכיבים.
 
'ביקורוקח' שבועי לשיכוך כאבים אצל הורים קשישים
קיימות שיטות רבות לשיכוך כאבים בשטח הרפואה המשלימה. ניתן להפחית צריכת תרופות משככות כאבים כאשר מצליחים לטפל בכאבים בדרכים טבעיות שאינן גורמות לתלות, להתמכרות ולהרעלת מערכת העצבים. ניתן לעשות זאת במקביל להפחתת התרופות או לגמילה של ממש ממשככי הכאבים. קשישים רבים מדווחים על הקלה הדרגתית בכאבים והפחתת השימוש בתרופות משככות כאבים.
 
 'ביקורוקח' שבועי לשיפור מצב הרוח אצל הורים קשישים
ישנם כלים רבים בתחומי הרפואה המשלימה שיכולים לשפר את מצב הרוח, את איכות השינה, את הזיכרון ואת הריכוז בקרב קשישים. לא מדובר, כמובן, על המלצה ליטול תרופות פסיכיאטריות, אלא על שיפור אמיתי, שמושג באמצעות צריכה של תוספי תזונה מתאימים, וכן באמצעות הקשבה והפחתת מטענים רגשיים שהמטופל צבר בחייו. אנשים מבוגרים רבים סוחבים איתם מאגרים עצומים של כאב נפשי, כמו למשל כאב האובדן של בני משפחה וחברים קרובים. ההקלה שניתן לחוות כאשר נפטרים מכובד משקלם של מטענים רגשיים כאלה, הינה עצומה, והינה גם ערובה לשמירה על בריאות גופנית טובה.
 
כיצד מתבצע השירות?
הייעוץ להפחתת התרופות מתבצע בפגישה חד פעמית של כשעתיים בבית הלקוח או במשרד שלי בתל אביב. בתום הפגישה ניתן להירשם לתכנית ה'ביקור השבועי' שמטרתה שיפור המצב הגופני הכללי, הפחתת כאבים, שיפור מצב הרוח ובקרה על תהליך הפחתת התרופות אצל הקשיש.
 
בהצלחה,

אילן סלומון
רוקח יועץ ומטפל
054-5481939

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אילן סלומון | טיפול טבעי לנפש, לפני שנוטלים תרופות | 054-5481939 | ilansalom@gmail.com
 
לייבסיטי - בניית אתרים